Авторська дихальна гімнастика для схуднення від Марини Корпан

Відеоуроки основних дихальних гімнастик для схуднення від Марини Корпан
Саме природне для людини – це дихання. Кисень, життєво необхідний нам. Правда, у нього є й інші корисні функції – наприклад, він допомагає скинути зайві кілограми, причому приділяти цьому процесу можна всього двадцять хвилин в день. Дихальні гімнастики вже давно зарекомендували себе як ефективний засіб для схуднення. Освоїти їх нескладно – багато в чому завдяки методикам, розробленим фітнес-інструктором Мариною Корпан.

Марина Корпан – професіонал в області дихальних гімнастик, що працює на основі двох вже існуючих практик – бодіфлекса і оксисайза. Вона активно займається просуванням в нашій країні, причому зроблений нею вибір не можна назвати випадковим. Адже саме дихальні гімнастики допомогли самій Марині забути про п’ятдесят другому розмірі одягу і стати стрункою і головне – здоровою жінкою.

Відео з уроками дихальних гімнастик для схуднення від Марини Корпан

В компанії запрошеного інструктора з фітнесу, практикуючого дихальні гімнастики, Олени Жариковой, ми вирішили подивитися декілька відеороликів, записаних Мариною Корпан. Це допоможе нам отримати наочне уявлення про заняття бодіфлексом і оксисайзом. А наш експерт допоможе нам розібратися у всіх тонкощах даних методик.

Урок №1. Введення в оксисайз

Відеоролик являє собою двадцятихвилинну тренування по оксисайзу, що складається з комплексу вправ, виконуваних «в зв’язці» з особливою технікою дихання. Вони спрямовані на опрацювання наступних груп м’язів:

 • біцепса і трицепса;
 • плечового пояса;
 • прямих і косих м’язів живота;
 • грудей і спини;
 • стегон (задньої поверхні, що відводять і приводять, квадрицепси);
 • сідниць;
 • литкових м’язів, а також зміцнення колінних суглобів.

Коментар експерта: У цьому ролику Марина показує тренування для «просунутих» – тут представлені вправи на всі групи м’язів, складність яких поступово зростає. При цьому загальна тривалість заняття не перевищує рекомендованого часу, тобто двадцяти хвилин. Також на початку заняття не відпрацьовується техніка дихання: глибокий вдих – три довдоха – видих – три коротких довыдоха, тобто аудиторії ролика вона повинна вже бути добре знайома. До речі, великим плюсом оксисайза є те, що фізичні вправи виконуються у процесі дихального циклу – за рахунок цього економиться час, і всі проблемні зони можна пропрацювати досить швидко. Ще одна перевага цієї гімнастики – швидке схуднення в області живота за рахунок інтенсивного скорочення м’язів преса.

Урок №2. Введення в бодіфлекс

Це запис тренування з бодіфлексу для тих, хто, по всій видимості, вже знайомий з базовим рівнем цієї гімнастики. Тим не менш, приєднатися до її учасників може будь-який бажаючий. Для новачків Марина пояснює техніку аеробного дихання – конкретно вдиху і видиху. Виконуються вправи тренують рівновагу і призначені для різних груп м’язів:

 • сідничних;
 • квадрицепса і задньої поверхні стегна;
 • ніг;
 • живота (прямих і косих);
 • розгиначів спини;
 • рук і плечового пояса.

Коментар експерта: Цей комплекс вправ розрахований для зміцнення так званих м’язів-стабілізаторів, які допомагають нам контролювати рівновагу. Рівень складності тренування можна назвати досить високим, оскільки фізичне навантаження здійснюється за рахунок статичної напруги м’язів, без руху і застосування обтяжень – та ще й після повного видиху. Працювати з вагою власного тіла непросто, тому я порекомендував би виконувати вправи в нешвидкому темпі і стежити за поставою і рівновагою. Одночасно з напругою м’язів відбувається і їх розтяжка, що дозволяє краще їх опрацювати. Головне – дотримувати техніку; так, при розтягуванні двоголового м’яза стегна не можна відривати п’ятки від підлоги.

Підбиваючи підсумки

Підсумовуючи отриману під час перегляду інформацію (думка експерта та коментарі самої Марини), ми можемо сказати, що виявили у обох гімнастик – бодіфлекса і оксисайза – чимало загального:

 • аеробне дихання (вдих через ніс, видих – ротом);
 • діафрагмальне дихання (животом);
 • однакові або схожі вправи (деякі запозичуються з інших практик – йоги, пілатесу);
 • відбувається не тільки напругу, але і розтяжка м’язів;
 • потрібно тренуватися натщесерце (краще вранці, але можна і в інший комфортне час);
 • тривалість тренування не перевищує 20 хвилин;
 • не потрібно інвентарю, можна займатися на вулиці;
 • обидві гімнастики ідеальні для новачків;
 • при дотриманні техніки дихання і правильної навантаженні вони дають швидкий ефект;
 • як результат – не тільки схуднення, але і поліпшення самопочуття.

Як схуднути за допомогою дихальних методик Марини КорпанЯк і будь-який вид фізичної активності, бодіфлекс і оксисайз вимагають індивідуального підходу. Тим, хто має проблеми зі здоров’ям, перед початком тренувань краще всього проконсультуватися з лікарем. Адже, якщо міркувати логічно, тривалі затримки дихання при бодіфлекс навряд чи можуть бути корисні для людей з серцево-судинними захворюваннями. Оксисайз – більш щадна методика з меншою кількістю протипоказань, тому одним з критеріїв вибору конкретної гімнастики можуть стати медичні рекомендації.

Відмінності між двома цими практиками полягають в наступному:

Техніка дихання. Дихальний цикл в оксисайзе складається з глибокого вдиху, трьох довдохов, видиху і трьох коротких довыдохов. У бодіфлекс дихання проводиться за схемою «видих, енергійний вдих, галасливий видих, затримка дихання на вісім рахунків».

Техніка виконання вправ. У оксисайзе навантаження на м’язи відбувається протягом всіх чотирьох ступенів дихального циклу. У вихідному положенні важливо як би «підкручувати» таз, стискаючи сідниці і тримаючи спину прямою. При заняттях бодіфлексом вправи виконуються на останній фазі, під час восьмисекундной затримки дихання.

Лекція Марини Корпан «Авторські дихальні методики»

У цьому відео Марина розповідає про різних дихальних методиках, свої напрацювання у цій справі, ділиться досвідом і відповідає на запитання присутніх. Перегляд цієї лекції допоможе глибше розібратися в теорії і специфіці різних дихальних методик, які допомагають худнути.

Комфортність виконання тієї чи іншої техніки стане ще одним критерієм вибору на користь бодіфлекса або оксисайза. А остаточно в правильності своїх уподобань тренуються переконає вже результат.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *