Бути вегетаріанцем чи не бути?

Сердечко з різних овочів

На сьогоднішній день, існує велике різноманіття систем живлення. Люди вибудовують своє харчування відповідно своїм поглядам на життя. Незмінною популярністю продовжує користуватися така система, як вегетаріанство. Думок з приводу того, шкідливий цей спосіб життєдіяльності чи ні багато, давайте і ми спробуємо розібрати тему: плюси і мінуси вегетаріанства.

Вегетаріанство – це часткове або повне виключення з раціону продуктів, які мають тваринне походження. Одні фахівці кажуть, що відмова від цих продуктів корисний для здоров’я, інші наполягають на тому, що при цьому ми позбавляємо організм найважливіших речовин.

Зміст

 • 1 Модні віяння
 • 2 Які бувають види?
 • 3 Плюси
 • 4 Мінуси
 • 5 Спірні думки
 • 6 Вегетаріанство і діти

Модні віяння

На тарілці перець і два помідораЯк правило, вегетаріанський спосіб харчування розповсюджений у країнах, де досить високий рівень життя. В таких країнах люди більш-менш соціально захищені, у них залишається час і енергія на те, щоб задатися питаннями про моральних цінностях, культурі, здоровому способі життя.

Країни третього світу в більшості своїй менше переймаються подібними питаннями, просто тому, що громадянам цих країн доводиться виживати, а не думати про морально-етичних нормах.

Повертаючись до країн з більш високим економічним рівнем і їх громадянам, якщо говорити про вегетаріанство, то можна виділити кілька причин, за якими вони люди переходять на такий спосіб харчування:

 1. Першою причиною служать морально-етичні норми.
  В їх поняття включається цінність про те, що жорстоко вбивати тварин заради задоволення власних потреб.
 2. Друга причина, по якій люди переходять на вегетаріанство – це турбота про своє здоров’я.
  Вони вважають, що відмова від м’ясних продуктів приведе їх до більш здорового організму.
 3. І третя причина вегетаріанства – це індивідуальна непереносимість людиною смаку м’яса, продуктів м’ясного походження, а також їх запаху.

Які бувають види?

Вегетаріанство, як спосіб живлення всередині себе ще ділиться на кілька підвидів.

Овочі й усміхнена дівчинаОсь вони:

 1. Класичний вид.
  Це, мабуть, найпоширеніший вид, коли людина в своєму режимі харчування відмовляється лише від м’ясних і рибних продуктів. При цьому він дозволяє собі вживання меду, яєць, а також молочних продуктів. Цей вид рідше викликана ідеологічними поглядами на споживання в їжу продуктів тваринного походження. Найчастіше його цей спосіб харчування викликаний другою або третьою причиною.
 2. Лактовегетариантство.
  Це, коли людина споживає в їжу, мед і молоко, але від яєць відмовляється також і від м’яса з рибою.
 3. Ово-вегетаріанство.
  Це коли людина забороняє собі споживати молочні продукти, а от мед, навпаки, дозволяється до вживання.
 4. Веганство.
  Цей вид, як правило, продиктований саме ідеологічними поглядами. Вегани вживають у своєму раціоні тільки їжу рослинного характеру. Вегани проти будь-якого виду вбивства тварин заради задоволення потреб людини. Багато з них не мають шкіряне взуття та одяг. Найхаризматичніші представники веганів беруть участь у суспільних рухах проти масового вбивства тварин.

Плюси

Дівчина дивиться на фруктиРозмірковуючи на тему: вегетаріанство, плюси і мінуси, для того, щоб вам простіше було визначитися бути вам вегетаріанцем чи ні, ми наведемо вам виключно медичні плюси і мінуси цього способу харчування. Почнемо з плюсів.

Дослідження в частині вегетаріанства не раз довели, що люди, які відмовилися від вживання продуктів м’ясного походження набагато менш схильні до таких захворювань як:

 • атеросклероз і певні види раку;
 • ішемічна хвороба серця і гіпертонія;
 • остеопороз, артроз, артрит;
 • цукровий діабет другого типу, утворення каменів у жовчному міхурі.

Вважається також, що на вегетаріанському способі життя простіше контролювати вагу, так як такий раціон менш калорійний.

З допомогою вегетаріанської дієти простіше підтримувати організм в чистому стані. Якщо ви, наприклад, провели чистку організму, то після неї дуже корисно харчуватися продуктами тільки рослинного походження. Це пов’язано з тим, що в рослинній їжі міститься велика кількість корисної клітковини, яка пов’язує всі шкідливі речовини в організмі і виводить їх назовні. А також з тим, що їжа рослинного характеру дуже швидко і легко засвоюється організмом.

Ясна річ, що при вегетаріанство вам не загрожує високий рівень холестерину в крові.

Плюсом цього способу живлення є ще й те, що, коли ми їмо тільки рослинну їжу, ми з’їдаємо її в більшому обсязі, ніж при змішаному харчуванні. Тим самим в наш організм надходить більша кількість вітамінів і мінералів, які присутні у цій їжі.

М’ясо ж набагато ситніше, ніж рослинна їжа, ми з’їдаємо його трохи і вже ситі, а організм при цьому страждає від нестачі вітамінів.

Мінуси

Шаурма з овочівПісля озвучених плюсів, здається, що не може бути фактів, які могли б їм протистояти. Однак це не так.

Вегетаріанці саме з-за свого способу харчування, можуть бути більш схильні до яких хвороб:

 • У тих, хто дотримується веганства, може розвинутися дефіцит заліза. Що в підсумку призведе до анемії. Справа в тому, що в їжі рослинного характеру присутня тільки залізо, яке погано засвоюється організмом.
 • Медики наполягають на тому, що вегетаріанський спосіб харчування шкідливий ще й тому, що його прихильники позбавляють свій організм вітаміну В12. Цей вітамін відсутній в рослинній їжі. Відсутність цього вітаміну в організмі негативно впливає на роботу нервової системи, може призвести до серйозних її порушень.
 • Тваринні білки беруть участь в побудові м’язової тканини, також вони приймають роль в утворенні деяких гормонів та ферментів. Соєвий рослинний білок не може повністю замінити їх в цій ролі.
 • Виключення зі свого раціону дарів моря призводить до нестачі в організмі жирних поліненасичених кислот. З-за цього підвищується можливість розвитку захворювань серця і судин, а також розвитку катаракти.

Спірні думки

Варто відзначити, що на кожен пункт, як з першого, так із другого списку опонентам є, що відповісти. Причому ці відповіді, завжди досить жорстко аргументовані. Саме тому і донині точаться суперечки про те, яку користь і шкоду несе в собі вегетаріанство.

Заради справедливості варто сказати, що всі люди дуже різні. Для когось цей спосіб харчування може нормально вписатися в його спосіб життя. А для іншої людини – це буде досвід хворобливого голодування. У цій темі буде дуже доречна толерантність.

Вегетаріанство і діти

З дорослими людьми ситуація більш-менш зрозуміла, вони здатні самі зробити усвідомлений вибір у харчуванні. А що ж з приводу дітей? Наприклад, якщо батько вегетаріанець варто йому нав’язувати систему живлення своїм дітям? Чи Не зашкодить це здоров’ю дитини? Вегетаріанці наводять аргументи з приводу того, що цей вид харчування корисний дітям.

Давайте спробуємо розібратися з кожним з них:

 1. Вважається, що діти-вегетаріанці випереджають своїх однолітків у розумовому і фізичному розвитку.
  Це не зовсім так. Медики поголовно говорять про те, що це всього лише міф. І що, навпаки, через нестачу амінокислот, який є у тваринному білку, дітям не корисний цей спосіб харчування.
 2. Якщо вегетаріанство не шкідливо дорослим, значить, воно не зашкодить і дітям.
  Це теж не зовсім правда. Дорослий сформований організм набагато спокійніше переносить відсутність деяких корисних речовин в раціоні. Не можна ж сказати й про дитячий організм. Відсутність корисних речовин не дозволяє нормально формуватися дитячому організму.
 3. Відсутність у дитини в раціоні вітаміну В12 і В2 загрожує для дітей погіршенням зору, порушенням обміну жирів і вуглеводів в організмі, погіршенням міжклітинної харчування.
  Дуже важливий для дітей вітамін А. В достатній кількості він є саме в їжі тваринного походження, тим більше він жиророзчинний, а значить, краще засвоїться з цією їжею.

Звичайно, батько сам має право вирішувати, що краще для його дітей. Але варто орієнтуватися на об’єктивні факти. Можливо, не варто з малого віку обмежувати дитину в продуктах м’ясного походження. Може коштувати дати можливість малюкові трохи пізніше самому зробити свій свідомий вибір у харчуванні.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *