Гречана крупа, її безсумнівна користь для здоров’я людини

Гречана крупа – поширений і корисний продукт

Гречана крупа сьогодні зустрічається в меню майже будь-якої сім’ї в Росії. Цей корисний злак почав завоювання світу з Гімалаїв, поширився в Азії, а пізніше – в Європі, отримуючи в кожній країні нове ім’я. Однак, незважаючи на різницю у визначенні назви, всі народи єдині в думці, що гречка надзвичайно корисна для здоров’я.

Із зерен гречки роблять гречану крупу двох видів: цільнозернове ядрицю і дрібну січку, борошно, пластівці і висівки. В кулінарії, як правило використовується ядриця, як найбільш смачний і корисний продукт.

У магазинах можна зустріти крупу насиченого коричневого кольору або ніжного золотистого. Яскравість зерен залежить від ступеня обжарювання. Природно, чим менше температура, тим більше збереглося в продукті корисних властивостей.

Гречана крупа

Гречана крупа, її користь для здоров’я

Основна цінність гречки полягає у високому вмісті заліза, тому її часто рекомендують при низькому гемоглобіні. Важливо також наявність йоду, магнію і кальцію, що дозволяє проводити дієти і розвантажувальні дні без істотних втрат (не рахуючи вихідних кілограмів). Крім того, гречана крупа багата білком, який дуже легко засвоюється травною системою, і «повільні» вуглеводи, надовго забезпечують організм енергією.

Завдяки низькому показнику калорійності гречку часто використовують для дієт і розвантажувальних днів. Суть простої гречаної дієти полягає в наступному: гречана крупа, попередньо промита і перебранная, заливається окропом у співвідношенні 1:3 відповідно і настоюється під кришкою приблизно 10-12 годин. Після закінчення необхідного часу вода зливається, а отриману кашу можна заправити знежиреним кефіром або йогуртом, але не більше 1 літра в день. Інші рідини: кава, чай, вода без газу – допускаються в будь-якій кількості, зрозуміло, без цукру. При виникненні гострого почуття голоду, слабкості, запаморочення, рекомендується доповнити добовий раціон 1-2 яблуками. Дієта тривалістю від 5 до 10 днів дозволяє прибрати близько 10 кг зайвої ваги.

Корисні не тільки зерна гречки, але і листя. Якщо їх подрібнити, то вийде ефективні ліки проти гнійників і фурункулів, а отриманий сік відмінно справляється з кон’юнктивітом.

Нечисленні протипоказання

Вживання гречаної крупи не рекомендується хворим на гастрит, цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка, що мають проблеми з серцем, судинами, обміном речовин, особливо без консультації з лікарем.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *