Йога заняття для початківців будинку

йога для початківців будинку

Зміст

  • 1. Що таке йога і навіщо вона потрібна
  • 2. З чого почати заняття вдома
  • 3. Вправи йоги для початківців
  • 4. Відео для початківців

Заняття з йоги сьогодні пропонують практично всі фітнес-центри та спортивні клуби. Однак при бажанні можна займатися вдома і досягти не меншою результативності.

Що таке йога і навіщо вона потрібна

Йога – це методика духовного розвитку і вдосконалення. Хатха-йога – розвиток фізичного тіла, спрямоване на те, щоб йог в майбутньому при заглибленні в медитацію міг всидіти кілька годин в одній позі. Але хатха-йога ще й ефективна для досягнення більш високого рівня здоров’я і для вирішення проблем із зовнішністю.

йога в домашніх умовахАсани або позиції, які входять в хатха-йогу, існують більше 3 тисяч років. Як відомо, жодна фізкультура не дозволяє так добре і глибоко опрацювати тіло, як йога, яка допоможе позбавитися від м’язових затисків і налагодити нормальний крово – і лимфоток, обмін речовин, відновити роботу хребта, травної, дихальної, ендокринної та інших систем.

Асани в поєднанні з пранаямой (тобто дихальними вправами) – це масаж всіх внутрішніх органів, поступовий розвиток і тренування як дрібних, так і великих м’язів. Зцілююче вплив при цьому виявляється на кожну ділянку тіла.

Німецький психолог Ст. Райх довів, що людина все життя живе в так званому «м’язовому панцирі». М’язові затиски з’являються після перенесеного стресу.

Таким чином, людина все життя тягає за собою старі образи, переживання, потрясіння, і «м’язовий панцир» сильно ускладнює об’єктивне сприйняття світу. Йога руйнує цей панцир і допомагає відновити м’язовий баланс.

Хатха-йога допомагає відновити нормальну роботу правого і лівого півкулі, а це сприяє розвитку творчих та інтелектуальних здібностей. Йога вчить творчого і гнучкого підходу до вирішення завдань, підвищує здатність до концентрації уваги.

Постійні тренування допомагають розвинути наполегливість і цілеспрямованість. Йог поступово залучає красиву поставу, гнучкість, чарівність, що дозволяє виробляти саме сприятливе враження на оточуючих.

З чого почати заняття вдома

Багатьох турбує відсутність достатньої кількості вільного часу на регулярні заняття йогою. Почати можна з малого: з 10-15 хвилин щоденних домашніх занять.

Домашня йогаПоступово Вас настільки затягне робота над своїм тілом, що Ви почнете збільшувати кількість часу. Однак все має бути поступово. Це головний принцип для новачків. Для початкової самостійної роботи краще взяти максимально легкі і комфортні для Вас вправи. Адже якщо Ви перенапружитеся, то можете щось пошкодити, порвати, потягнути.

Під час занять прислухайтеся до своїх внутрішнім відчуттям. Постійно дивитися всередину, а не назовні – величезне задоволення, якого не знають багато людей.

Якщо Ви початківець, спробуйте взяти кілька пробних уроків у фітнес-центрах міста. Можливо, Ви знайдете вчителя, який Вам сподобається. Якщо ні, просто поспостерігайте за відчуттями тіла і розуму. Це буде цікава практика для Вас.

Калорійність капусти Деяким людям йога не підійде, до таких людей ставляться так звані люди «дюрасел», які не сидять на місці. Для таких людей радимо розглянути вправи для спини в домашніх умовах або обруч для схуднення і стрункості тіла. Ну а хто хоче доповнити йогу навантаженнями, то розгляньте вправа планка і відгуки про неї тут

http://www.davajpohudeem.com/uprazhneniya/domashnie/pres_boka/planka/eksperement-i-otzyvy.html

Вправи йоги для початківців

Врикшасана або «Поза дерева»

Врикшасана або «Поза дерева»Виконується ця асана стоячи. Ви можете стояти в позі дерева стільки, скільки приємно.

Права ступня ставиться на внутрішню сторону лівого стегна. П’ята спрямовується до паху, а шкарпетки вниз. Аналогічно вправа робиться і з іншою ногою.

Руки розташовуються витягнутими над головою. Долоні разом. Звичайно, відразу Ви не зможете наблизити ступню до паху. Однак робіть вправу так, як Вам комфортно. У міру роботи над розтяжкою вправа буде все більше і більше Вам вдаватися.

Триконасана або «Поза трикутника»

Триконасана або «Поза трикутника»широко Розставте ноги, руки опустіть вниз. Спокійно вдихніть і так само спокійно видихніть. На повільному видиху через ніс нахиліться вліво. Лівою рукою Ви повинні при цьому стосуватися мізинця лівої ноги. Права рука піднята вгору з витягнутими пальцями.

Погляд спрямований на долоню правої руки. Ноги в колінах не згинаються. У такій позі знаходитесь стільки, скільки триває пауза після видиху. Тіло не повинно бути напружене. Разом зі спокійним неглибоким вдихом поверніть тіло у вихідне положення і повторіть вправу в іншу сторону.

Ардха-курмасана або «Поза напівчерепахи»

Ardha-kurmasanaДля виконання цієї асани слід спочатку стати на коліна, а потім сісти на п’яти. При цьому ноги від кінчиків пальців до коліна повинні стосуватися підлоги. Саме на ноги тут припадає вся тяжкість тіла. Шия, голова і тулуб утворюють одну лінію. Коліна тримаються разом.

На вдиху підніміть руки з зімкнутими долонями вгору і нахиліться вперед. Руки треба максимально витягнути вперед. При цьому сідниці не повинні відриватися від п’ят. Руки притискаються голові, а лікті знаходяться на підлозі. Повторити вправу варто 3 рази.

Матсьясана або «Поза риби»

Матсьясана або «Поза риби»Для виконання цієї асани ляжте на спину, ноги при цьому повинні бути разом, руки розташовані уздовж тіла, долоні притиснуті до стегон.

Зробіть повільний неглибокий вдих. На затримці дихання прогніть спину, спираючись на лікті. Голову намагайтеся просунути вперед, щоб тім’ям вона торкалася підлоги. Розслабтеся і в такій позі до тих пір, поки триває пауза після вдиху.

У ході вправи дивіться перед собою. Потім зіпріться на лікті і акуратно, повільно поверніться у вихідну позу.

Шавасана або «Мертва поза»

Шавасана або «Мертва поза»ідеальна поза для закінчення занять. Спочатку максимально напружте всі м’язи, а потім для контрасту розслабте тіло. Руки розійдуться в бік. Покласти їх потрібно долонями вгору, ступні теж розійдеться. Голова може відкинутися в будь-яку сторону. Проконтролюйте розслаблення від пальців ніг до маківки голови.

Відео для початківців

Той час, коли ми могли переймати досвід тільки з рук в руки давно минуло. Інформація, але початок занять йогою в домашніх умовах буде не повною, якщо ви полінуйтеся подивитися це відео. Подивившись, новачкові стане легше зрозуміти, що від нього чекають і як виконувати вправи.

Як бачимо, йога – унікальний інструмент для роботи над тілом і пізнання своєї особистості. Регулярні заняття допоможуть подолати як проблеми чисто фізичного плану, так і застарілі психологічні комплекси, і травми.

Ми запрошуємо читачів обговорити матеріал і поділитися власним досвідом, який буде цікавий усім, хто, що називається, «в темі».

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *