Стевія користь і шкода

користь і шкода від стевії

Зміст

 • 1. Що таке стевія
 • 2. Корисні властивості стевії
 • 3. Протипоказання до вживання стевії
 • 4. Стевія для схуднення
 • 5. Підведемо підсумки і залишимо відгуки?

Останнім часом спостерігається підвищений інтерес людини до здорового способу життя та харчування. На тлі різноманітних харчових добавок та замінників всього чого тільки можливо в продуктах харчування – це не дивно. Цукор також не пройшов стороною.

Критикуючи цукор, вчені і дієтологи пропонували і пропонують різноманітні замінники цього продукту. Фруктоза, схоже, всіх розчарувала і одним із замінників, активно рекомендующихся і широко використовуються останнім часом, стала стевія.

Що такі стевія, звідки вона родом, які її корисні властивості, якої шкоди вона може принести? Про все це поговоримо нижче.

Що таке стевія

Стевією (медової травою) називають рослина, що володіє солодким смаком, який дає стевіозид – глікозид, що містить вуглеводи. Стевіозид витягується з екстракту цієї трави і широко використовується в харчовій промисловості в якості добавки (Е960).

Батьківщиною стевії є країни Центральної і Південної Америки. Місцеві корінні жителі століттями використовували цю траву в якості підсолоджувача.

властивості стевіїВ Європі стевія широко використовуватися стала відносно недавно. А найбільш популярне ця рослина була і залишається до сьогоднішнього дня в Японії. Цьому сприяло негативне ставлення японців до цукру, з яким вони пов’язували карієс, повноту і діабет. Однак кордонів для використання і вирощування цієї рослини немає і багато намагаються вирощувати його у себе на підвіконні.

Екстракт стевії – стевіозид за солодощі своєї перевершує всім відомий нам цукор майже в 300 разів. Також на відміну, наприклад, від фруктози, стевія містить мінімум калорій і не підвищує рівень цукру в крові, що робить стевіозид найбільш популярним і, на сьогоднішній день, частіше всього рекомендований дієтологами цукрозамінником.

Корисні властивості стевії

Стевія володіє масою корисних властивостей, ефективність яких доведена багатьма вченими:

цукрозамінник стевія

 • як вже було сказано вище, це рослина не підвищує рівень цукру в крові, тобто його можна вживати в їжу людям, що страждають цукровим діабетом;
 • також стевія сприяє зниженню рівня холестерину, прискорює обмін речовин, зміцнює імунну систему і навіть якоюсь мірою уповільнює процес старіння;
 • крім того, ця рослина володіє і протимікробну дію: чай з додаванням стевії вбереже вас від можливих ГРЗ та вірусу грипу;
 • стевіозид сприяє поліпшенню стану зубів, зменшує ризик розвитку карієсу, саме тому останнім часом дуже популярно додавання стевиозида в зубні пасти;
 • стевія також популярна і широко використовується в кулінарії, і все завдяки своїй стійкості до високих температур;
 • містить мінімум калорій, завдяки чому корисна для людей, бажаючих схуднути;
 • покращує статеву функцію у чоловічого населення;
 • нормалізує кров’яний тиск і зміцнює судини.

Протипоказання до вживання стевії

Прямих протипоказань до вживання цієї рослини немає. Хоча варто відзначити, що у свій час він звинувачувався в порушенні гормонального фону людини, мутагенності та канцерогенності. Але всі ці звинувачення були науково спростовані, і в 2006 році ВООЗ зробила висновок про нетоксичність стевиозидов. Однак, як і все в цьому світі, стевія не бездоганна.

 • Це рослина хоч і солодке, але має досить специфічний смак і багато відмовляються від використання стевії саме із-за своїх смакових переваг.
 • Також оскільки стевія в якійсь мірі знижує артеріальний тиск, то напрошується цілком логічний висновок – вживати людям, схильним до зниженого артеріального тиску треба дуже обережно.
 • Стевію потрібно обережно застосовувати людям, які мають серйозні хронічні хвороби дихальної і травної систем, а також у післяопераційний період.
 • Ну і індивідуальна непереносимість компонентів рослини – зустрічається досить рідко, але, на жаль, все-таки зустрічається.

Стевія для схуднення

Стевія використовується для схудненняЯкщо ви активно боретеся із зайвою вагою, то спробуйте «подружитися» зі стевією. Це рослина крім того, що містить мінімум калорій, при регулярному його використанні ще і прискорює обмін речовин в організмі, що, звичайно ж, позитивно позначається на процесі схуднення.

Також завдяки своєму слабкому сечогінній дії стевія сприяє виведенню з організму зайвої рідини, що також сприяє схудненню.

Окремо хотілося б сказати пару слів про вашу можливу купівлю стевиозида: не важливо в якій формі (таблетки або порошок) він представлений, важлива його «чистота».

Переконайтеся, що ви купуєте чистий екстракт глікозиду стевії, або хоча б такий, в якому міститься 95% стевиозида, а решта 5% – це натуральний! цукрозамінник.

І не забудьте попросити продавця надати вам сертифікат якості на продукцію, в якому має бути чітко прописаний її складу. В іншому ж випадку, додаючи в чай стевію, ви ризикуєте тішити себе ілюзіями про користь вашого напою.

skakalka_dlya-poxudeniya Для того щоб скидання зайвих кілограмів не було в тягар для вашого організму, не варто його мучити лише дієтами і обмеженнями. Для хорошого результату варто задуматися про фізичних навантаженнях. Починаючи з вправ в домашніх умовах з гантелями і закінчуючи скандинавської ходьбою.

Підведемо підсумки і залишимо відгуки?

Отже, приходимо до висновку, що стевія – продукт 100% натуральний, безпечний і практично не має ніяких побічних ефектів при грамотному і розумному підході до його застосування.

Тому вживайте, але не зловживайте цим рослиною і можливо будете мати таке ж міцне здоров’я, як мали його індіанці гуарані, використовували стевію століттями.

Якщо у вас з’явилося питання чи є що доповнити – пишіть свої відгуки у формі для коментарів.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *