На світі існує багато комплексів вправ, метою яких є лікування хвороб суглобів, зміцнення м’язів тіла і постави і просто підтримка стрункості фігури.
До одного з таких комплексів належить калланетика з Катериною Рыковой.
Зміст
- 1 Історія виникнення вправ
- 2 Протипоказання
- 3 Основні принципи каланетики
Історія виникнення вправ
Цю унікальну систему вправ розробила в 80-х роках XX століття американка Каллан Пінкней (справжнє ім’я Барбара). Приводом до цього послужила хвороба спини, яку жінка отримала під час навколосвітньої подорожі. Адже у Барбари і до цього здоров’я було слабким, а по приїзді додому проблем тільки додалося. Існував навіть ризик залишитися інвалідом.
Жінка починає вивчати лікувальну літературу, а через деякий час вже виконує комплекс вправ, які незабаром дають позитивні результати. Але це ще не все, заняття допомагають їй знайти струнку фігуру, про яку вона завжди мріяла. В основу системи входили елементи східних гімнастик, таких як йога.
Її гімнастика і зараз користується популярністю серед багатьох жінок. На сьогоднішній день найбільш досвідченим у цьому напрямку тренером вважається Катерина Рикова, відома своїм відеоуроками, які отримали безліч хвалебних відгуків.
Протипоказання
Варто враховувати, що хоча калланетика і має цілющу дію, виконувати вправи слід не всім. Так як протипоказання до неї все ж таки існують.
До них відносяться:
- проблеми з хребтом;
- порушення зору;
- астма;
- проблеми з серцево-судинною системою;
- різні інфекційні захворювання.
Найважливіше дотримуватися темп, кількість виконуваних вправ, які пропонує гімнастика, а також рекомендації до них. Тільки в такому випадку можна уникнути травм і інших неприємностей.
Основні принципи каланетики
Основним достоїнством каланетики з Катериною Рыковой є те, що вона за рахунок статичних, розтягуючих і дихальних рухів активізує глибинні м’язи. Її результат – скинуті кілограми ваги і зміцнення всіх м’язів тіла. А повна відсутність у програмі різких рухів, робить гімнастику менш травмонебезпечною.
Самі заняття проходять у досить інтенсивному темпі, але якщо виникають складності, можна підібрати більш щадний режим. Головне, в процесі правильно дихати, інакше ефекту буде складно досягти.
Проводячи свої заняття, тренер просить уважно стежити за своїм диханням; воно має бути спокійним і легким, а іноді його доведеться затримувати. Дихати слід виключно носом, роблячи видих перед виконанням руху і вдих, здійснюючи його. Катерина Рикова рекомендує виконувати вправи 3 рази на тиждень, а в разі успіху, достатньо буде і пари підтримують занять.
В інтернеті можна знайти відео комплекс, як для новачків, так і для досвідчених шанувальників цієї техніки, яким підійде версія «Лаунж» з приємною музикою і з мінімальною кількістю коментарів.
Заняття з Е. Рыковой сприяють схудненню, нормалізації обмінних процесів і поліпшення постави. Вони зможуть підвищити життєвий тонус, але виконувати вправи потрібно регулярно і підходити до цієї справи з усією серйозністю. Тільки в такому випадку вийде знайти здорове і підтягнуте тіло.


