В якій рибі найбільше жиру?

Шматочки червоної риби

Сама жирна рибка не завжди є найбільш корисною. В ній міститься від 8% ліпідів, що не є межею. Для здорового харчування більше підходять помірно жирні сорти. Вони містять оптимальне співвідношення кислот Омега-3 і Омега-6, що є запорукою здорового серця, мінімуму холестерину і максимальної тривалості життя.

Практично 15% м’яса риби являє собою якісний білок. У ньому є всі важливі для організму амінокислоти. Цей протеїн легко засвоюється травним трактом і дає потрібну кількість енергії. Крім того, філе риби багато масою вітамінів і мінералів, необхідної для безперебійної роботи систем нашого організму.

Зміст

  • 1 Про жирності в загальному
  • 2 Лідери за вмістом жиру
  • 3 Інші сорти риби
  • 4 Рекомендації дієтологів

Про жирності в загальному

Дівчинка перед величезною рибоюРиба є джерелом моно – і поліненасичених жирних кислот. Всі сорти можна поділити на три групи: нежирна риба (до 4% ліпідів), помірно жирна (4-8%) і жирну (більше 8%). Але навіть один і той же сорт риби має різний відсоток жирності у залежності від часу року.

Навіть самі просунуті вчені стверджують, що риба є одним з найбільш корисних продуктів для здоров’я. Регулярне вживання Омега-3 знижує рівень тригліцеридів майже на третину від початкового кількості. Це речовина скорочує ризик серцевих захворювань і недуг коронарних артерій.

Цікаво вам, яка риба має найвищий відсоток жирності? Тихоокеанський эвхалон містить у собі близько 45%. В озері Байкал живе родич эвхалона ? голомянка байкальська. Її вага практично на 40% представлений ліпідами. М’яса в ній зовсім небагато. Для порівняння, наступним у списку значиться вугор з показником 30%.

Лідери за вмістом жиру

Перших трьох представників ми вказали вище, але на цьому рейтинг не закінчується. Калорійність даної групи становить близько 180-250 ккал на 100 р.

Смажена риба на овочахОтже, сама жирна морська і річкова риба, яку люди із задоволенням включають в раціон:

  • оселедець (14-19%);
  • скумбрія (13-18%);
  • кликач (16%);
  • кілька каспійська (13%).

Ще до цього списку слід віднести білугу, івасі, сайру, севрюгу, товстолобика, представників осетрових, палтуса та сомка. Всього 300 г риби даних сортів забезпечать тижневу норму Омега-3. Для дієтичного харчування вони не підходять. У цих цілях краще вибрати худі і помірно жирні види.

Інші сорти риби

Нежирні види риби мають низьку енергетичну цінність – 70-100 ккал/100 р. Лідерами в цій категорії є тріска, пікша, сріблястий хек, навага. Зверніть увагу також на минтая, воблу, сібаса, річкового окуня, судака, ляща і щуку. Ці сорти дуже швидко готуються, не перевантажують шлунково-кишковий тракт і практично повністю засвоюються. Вагітним жінкам і дітям настійно рекомендується включати зазначені види риби в свій раціон.

Калорійність помірно-жирного м’яса становить 90-140 ккал/100 р. До даної групи відноситься горбуша, зубатка, тунець, морський лящ, салака, карась, лосось, сазан і форель. Риба середньої жирності чудово підходить для соління і копчення. Але все-таки краще запікати або готувати на пару.

Рекомендації дієтологів

Американська асоціація фахівців в області здорового харчування рекомендує частіше їсти лосося, форель, тунець, нежирну оселедець, скумбрія і сардини. Вони наситять організм оптимальним кількістю Омега-3. Однак спосіб приготування дуже сильно впливає на потенційну користь. М’ясо, пожаренное на рослинному маслі, втрачає практично всі цінні властивості.

Кращим дієтичним продуктом є тріска. Вона нежирна (всього 0,3-0,4% ліпідів) і багата на білок. Практично п’ята частина від ваги припадає на високоякісний протеїн. А ось печінка її дуже жирна, але «по-хорошому». Кількість ліпідів в ній доходить до 70%. Ще одна перевага риби – відсутність дрібних кісток. Відразу за даним видом йде минтай, сайда і путасу.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *