В яких продуктах міститься кремній

У яких продуктах міститься кремній

Зміст

  • 1. Користь кремнію для організму
  • 2. Де міститься кремній
  • 3. Таблиця вмісту кремнію в продуктах харчування
  • 4. Кремній харчування і дієтології
  • 5. Добова норма споживання

Кремній – один з найважливіших хімічних елементів в нашому організмі, під впливом якого відбуваються багато біологічні процеси і формування деяких тканин. Ми отримуємо його з їжею з різних груп продуктів. Недолік кремнію негативно позначається на всіх системах організму.

Користь кремнію для організму

Кремній є найважливішим біокаталізатором, який забезпечує протікання різних реакцій окислення і розкладання організмі. Цей елемент ми отримуємо з їжі і атмосфери.
Лише 4% всього отриманого кремнію засвоюється нашим організмом. Тільки уявіть, скільки необхідних продуктів потрібно вжити за день, щоб заповнити денну норму!

При онкологічних захворюваннях і хворобах, пов’язаних з ослабленим імунітетом, кремній просто незамінний. Щоб допомогти організму впоратися з деякими захворюваннями, необхідно вживати досить їжі, у складі якої є даний елемент.

Кремній для здоров'я нігтівВесь кремній у тілі дорослої людини сконцентрований волоссі і нігтях, щитовидній залозі і лімфатичній системі, кістковій тканині, печінці та крові. Це говорить про те, що важливим симптомом нестачі кремнію в організмі є погіршення стану цих органів. Продукти, багаті кремнієм, необхідно включити в харчування для запобігання випадіння волосся і погіршення їх стану. Звернути на це увагу потрібно і при різкій зміні типу шкіри.

Цей елемент допомагає стабілізувати ліпідний обмін в організмі, тому при атеросклерозі і схильність до судинних захворювань, ожиріння і при появі целюліту слід скорегувати раціон, включивши продукти з кремнієм.

Де міститься кремній

Так як кремній – надзвичайно важливий мікроелемент, він міститься і в рослинах, і в тварин. Особливо багаті їм всі види овочів (зокрема, зелень і зелені овочі), фрукти, злаки і деякі види м’яса. Варто звернути увагу, що найбільш корисні ті продукти, які не проходили термічну обробку в промислових умовах.

Кремній в бобовихЩоб забезпечити достатню кількість кремнію в організмі, необхідно вживати бобові, злаки, селера, шпинат, петрушку. Не нехтуйте бурим рисом і вівсянкою. Вівсяні каші швидкого приготування не містять достатньо кремнію, вибирайте натуральні пластівці. Горіхи і насіння теж багаті цим елементом. Не забувайте про морській рибі і кисломолочних ласощах: ряжанка, кефір, кисляку.

Рослинні і тваринні масла

Зміст кремнію в рослинних і тваринних жирах настільки мало, що при переробці цих продуктів організмом, вихід кремнію практично відсутня.

Соки

В натуральних свіжих фруктових і овочевих соках невелика зміст даної речовини. У пакетованих магазинних соках і нектарах він зовсім відсутній.

Горіхи

У горіхах міститься досить багато кремнію, тому для того, щоб забезпечити їм організм, необхідно вживати фундук і фісташки.

Каші, крупи

Злаки – сама багата кремнієм група продуктів харчування. Особливо багато його міститься в бурому рисі. Щоб отримати більше кремнію з рису, придбайте нешліфований крупу.

Овочі

Зелень і деякі овочі дуже багаті кремнієм. Найбільша його кількість міститься в огірках, шпинаті, петрушці та селері.

Фрукти і сухофрукти

Фрукти, як і овочі, містять достатню кількість кремнію. Щоденне їх вживання може забезпечити отримання десятої частини денної норми цього елемента.

Молоко і молочні продукти
Кремній в сиріУ кисломолочних продуктах і сирі кремній присутній у досить великих кількостях. Однак отримати значну частину від добової норми, включаючи молочні продукти в раціон, неможливо.

Таблиця вмісту кремнію в продуктах харчування

Продукт Зміст кремнію (мг/100г)
Бурий рис 1240
Вівсяна крупа 1000
Просо 754
Ячмінь 600
Соя 177
Гречана крупа 120
Квасоля 92
Горох 83
Топінамбур 80
Кукурудза 60
Фундук 51
Шпинат 42
Ряжанка 34
Петрушка 31
Яблучний сік 27
Цвітна капуста 24
Салат зелений листовий 18
Персик 10
Жимолость 10
Манна крупа 6
Груша 6

Кремній харчування і дієтології

Кремній вважається другим за важливістю елементом після кисню та його роль в правильному харчуванні важко переоцінити. Меню правильного харчування ґрунтується, насамперед, на присутності в ньому в достатніх кількостях всіх життєво необхідних речовин, тому кремнесодержащие продукти складають основи здорового раціону. Недарма всі дієтологи рекомендують вживати більше зелені, натуральних круп і злаків.

Продукти, що містять кремній, не менш важливі для схуднення. Так як цей елемент – біологічний каталізатор і стабілізатор ліпідного обміну, при дотриманні дієт і схуднення важливо підтримувати його рівень в нормі.

Добова норма споживання

Норма споживання кремнію в добу для дорослої людини становить 25-45 мг. Цілком реально отримати це кількість даного елемента з продуктів харчування. Однак не забувайте, що засвоюється тільки 4%, тому вдосконалюйте свій раціон, враховуючи цей нюанс.

Брак кремнію в організміПри недоліку кремнію в організмі можуть виявитися серйозні симптоми: випадання волосся, зниження імунозахисної функції організму, порушення в роботі нервової системи і головного мозку, крихкість кісток. У літньому віці необхідно забезпечувати щоденне надходження добової норми кремнію в організм, щоб уникнути інфарктів і запобігти судинні захворювання. Один з важливих симптомів нестачі цього елемента – постійна втома і дратівливість.

Якщо організмом засвоюється понад 500 мг кремнію в день, розвивається передозування елементом і хвороба – силікоз. Цим захворюванням часто страждають люди, які працюють на підприємствах по виробництву будівельних матеріалів: цементу, скла, а також різних аерозолів. Силікоз викликає руйнування легеневих тканин.

Кремній – надзвичайно важливий елемент в живому організмі. Вживаючи злаки і свіжі овочі, є можливість зміцнити здоров’я і красу! А як ви стежите за вмістом кремнію в продуктах, які вживаєте? Розкажіть секрети свого раціону в коментарях!

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *