Як поліпшити обмін речовин в організмі

як поліпшити обмін речовин в організмі

Зміст

 • 1. Що таке обмін речовин і для чого він потрібен
 • 2. Від чого залежить обмін речовин
 • 3. Як поліпшити обмін речовин в організмі
 • 4. Що протипоказано при поганому обміні речовин
 • 5. Підведемо підсумки?

В основі розвитку і функціонування будь-якого живого організму лежить обмін речовин, порушення якого чреваті різними захворюваннями і розладами. Скорегувати неправильний обмін речовин непросто, необхідний системний підхід, перегляд раціону харчування і способу життя в цілому, наполегливість, послідовність.

Домогтися цієї мети цілком реально, і витрачені зусилля себе виправдають. Формалізувавши обмін речовин, поліпшити здоров’я і самопочуття, скоректувати вагу, вирішити проблеми зі шкірою і волоссям, зробити перший крок до лікування ряду серйозних захворювань. Від чого залежить обмін речовин і як його поліпшити ви дізнаєтеся в цьому випуску.

Що таке обмін речовин і для чого він потрібен

В живому організмі відбуваються хімічні реакції, пов’язані з витратами і виділенням енергії, одні речовини перетворюються в інші. Органи і тканини взаємодіють один з одним, а також з навколишнім середовищем. Речовини, що надходять в організм ззовні, частково перетворюються речовини організму, які з часом розщеплюються, замінюються новими.

Обмін речовин нашого організмуСукупність всіх протікають в живому організмі хімічних реакцій називається метаболізмом або обміном речовин. Він відбувається безперервно і є обов’язковою умовою підтримання життя, збереження, розвитку і самовідтворення живої системи.

Завдяки метаболізму в організмі відбуваються наступні процеси:

 • синтез тканин, оновлення клітин, регенерація;
 • виділення енергії, необхідної для будь-якої активності;
 • виведення з організму шлаків, продуктів розпаду.

Основними складовими метаболізму є два нерозривно пов’язаних і протікають паралельно процесу:

 • Асиміляція, тобто синтез складних речовин, їх засвоєння організмом, накопичення енергії;
 • Дисиміляція, розпад речовин і виділення енергії.

kak_uskorit_metabolizmВажливе значення має збалансованість цих процесів. Якщо баланс зміщується в бік одного з них, то відбувається набір зайвої ваги або його зниження аж до виснаження.

Виділяють обмін амінокислот (білків), ліпідів (жирів), вуглеводів. При дисбалансі будь-якої складової розвиваються захворювання внутрішніх органів. Так, порушення обміну вуглеводів чреваті цукровий діабет, жирів – серцево-судинними захворюваннями.

Від чого залежить обмін речовин

Щоб в організмі відбувався обмін речовин, йому необхідні поживні речовини, джерелом яких є їжа. Він неможливий і без кисню, одержуваного організмом при диханні і надходить до тканин з током крові.

Поліпшенню обміну речовин сприяють вітаміни і мінерали, що активізують хімічні реакції, як правило, вони не синтезуються в організмі і повинні в достатніх кількостях надходити ззовні.

Покращення метаболізмуТакож на обмін речовин впливають виробляються в організмі ферменти, гормони, проникність клітинних мембран. Значною мірою особливості обміну речовин закладаються на генетичному рівні, але навіть при спадковій, вродженої схильності до порушень обміну речовин з ними можна боротися.

Крім генетичного фактора, на обмін речовин впливають:

 • збалансований раціон;
 • спосіб життя, енерговитрати, отримання достатньої кількості кисню;
 • стан нервової системи;
 • органічні захворювання (багато з них викликані неправильним харчуванням, що ще раз підкреслює важливість раціону для метаболізму).

ka-sundance-family Якщо Ви будете тримати себе у формі, то ваш обмін речовин буде в порядку. І ніколи не постане питання, як очистити організм від шлаків і токсинів, оскільки у вашому організмі їх практично не буде. Також для поліпшення метаболізму корисно займатися зарядкою вранці. Якщо вам важко придумати вправи для неї, то візьміть їх у нас з цієї статті

http://www.davajpohudeem.com/uprazhneniya/domashnie/kompleks-dlya-utrennej-zaryadki.html

Як поліпшити обмін речовин в організмі

Оскільки найпоширенішою причиною незадовільного метаболізму є неправильне харчування, перший крок до поліпшення обміну речовин – збалансувати раціон і нормалізувати харчування.

 • У раціоні обов’язково повинні бути присутніми всі речовини – білки, жири і вуглеводи.
 • Харчування має бути дробовим, дрібними порціями, з інтервалами 2-4 години, включати перекуси, обов’язковий сніданок.
 • Дуже важливий питний режим, кількість випитої за день води повинно досягати 2 літрів, причому мова йде саме про воду, а не про будь-яких напоях.
 • Їжа енергетичною цінністю має відповідати способу життя, рівня енерговитрат, режиму дня. Перед фізичним навантаженням рекомендована багата вуглеводами їжа, після – білкова.

додатково приймати вітамінно-мінеральні комплекси, що містять речовини, які відсутні в продуктах харчування і не синтезуються в організмі.

Збій в обміні речовинДля нормалізації обміну речовин корисні трав’яні збори, відвари хвоща, звіробою, кореня вовчуга, зелений чай.

Фізична активність, заняття спортом також активізують і нормалізують обмін речовин.

Силовий масаж сприяє поліпшенню кровообігу, збагачення тканин поживними речовинами. Таким же ефектом володіють візити в баню, сауну, також стимулюють виведення шлаків, що є важливим етапом обмінних процесів.

Контрастний душ стимулює діяльність нервової системи і активізує обмін речовин.

Вкрай важливий повноцінний відпочинок, необхідно висипатися, за 3 години до відходу до сну припиняти фізичні навантаження і не навантажувати нервову систему.

протипоказано при поганому обміні речовин

Деякі продукти харчування при порушеннях обміну речовин раціону необхідно виключити, причому мова йде не тільки про харчової цінності, але і про обробці продуктів.

Копченості, ковбаси, смажена їжа, консервація, страви з великою кількістю солі, жирна їжа, солодощі та здоба, майонези, соуси, алкоголь – табу.
порушення обміну речовинЯкщо є безсоння, нервові розлади, від міцного чаю і кави теж краще відмовитися. Ще не можна вживати ні занадто гарячі, ні надто холодні страви й напої.

не Можна при порушеннях обміну речовин зловживати жирною і высокоуглеводистой їжею, але не слід і повністю відмовлятися від жирів і вуглеводів.

Протипоказані при поганому обміні речовин:

 • Монодієти, строгі дієти, які вимагають відмови від певної групи продуктів, голодування – обмінні процеси при цьому гальмуються, можна викликати серйозний збій метаболізму.
 • Нерегулярне харчування, рідкісні трапези в поєднанні з великими порціями, їжа поспіхом.
 • Переїдання.
 • Недосипання.
 • Стреси.
 • Малорухливий спосіб життя.

Підведемо підсумки?

Обмін речовин є основою зростання, розвитку, життєдіяльності організму. Нормальний, збалансований обмін речовин дуже важливий для здоров’я.

Під поганим обміном речовин частіше всього мають на увазі уповільнений обмін, коли переважають процеси синтезу над процесами розпаду, що загрожує ожирінням. Можлива й інша крайність – процеси розпаду відбуваються активно, а нові тканини практично не синтезуються, поживні речовини не засвоюються організмом, відбувається його поступове виснаження.

Крім проблем з вагою, неправильний метаболізм проявляється шкірними захворюваннями, алергічними реакціями, провокує розвиток діабету, атеросклерозу, подагри, сечокам’яної хвороби та інших грізних недуг.

Порушення обміну речовин можуть бути зумовлені генетично або спровоковані неправильним харчуванням і способом життя. В обох випадках їх можна і потрібно коригувати, для цих цілей існують медикаментозні препарати, але першочергову роль відіграє раціональне харчування, здоровий спосіб життя з оптимальним балансом навантажень і відпочинку.

Якщо у вас є проблеми з обміном речовин, досвід його поліпшення, питання або поради по темі, залишайте свої коментарі.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *