Як зміцнити здоров’я за допомогою салаки?

Малюнок риби салаки

У Швеції і Фінляндії цю рибу вважають національним блюдом, в Нідерландах в її честь щороку проводять фестиваль. Це невелике морське істота досягає в довжину максимум 20 см, дуже рідко 37 див. З нього виготовляють такі консерви, як «шпроти в олії», «анчоуси» і «кільки». Про що це ми? Звичайно ж, про салаке.

Салака має не тільки чудовий смак, але і велика кількість вітамінів, мінералів і додаткових компонентів. Серед останніх значаться поліненасичена кислота Омега-3, яка виконує в організмі багато важливих функцій. Поліпшення роботи серця і стану судин – тільки одна з них.

Зміст

 • 1 Корисний склад
 • 2 Позитивний вплив на організм
 • 3 Оброблена салака
 • 4 Протипоказання

Корисний склад

Якщо ви подивитеся на кількість поживних компонентів, то здивуєтеся цього різноманітності. До складу салаки входить 17 мінералів і 8 вітамінів.

Серед найбільш яскравих представників значиться фосфор (220 мг на 100 г продукту) і калій (210 мг), вітамінів виділився ниациновый еквівалент (РР). Користь риби визначається також наявністю ретинолу, тіаміну, рибофлавіну, аскорбінової кислоти, магнію, йоду, хлору та інших компонентів.

Подібне поєднання поряд з низькою енергетичною цінністю (120-125 ккал на 100 г) створює унікальні властивості салаки і дозволяє віднести її до розряду дієтичних продуктів. Риба досить швидко втамовує відчуття голоду, тому сприяє схудненню, але тільки якщо вона правильно приготовлена. До складу м’яса входить 28 % протеїну, який є будівельним матеріалом для м’язів і сприяє відновленню тканин.

Позитивний вплив на організм

Риба салакаКористь салаки полягає в унікальних властивостях комплексного оздоровлення організму і продовження життя.

Якщо говорити конкретно, можна виділити такі головні моменти:

 • зниження кількості холестерину:
 • підвищення еластичності судин і запобігання атеросклеротичних змін;
 • зниження ризику інфаркту серцевого нападу;
 • нормалізація артеріального тиску;
 • підтримка гостроти зору;
 • стимуляція мозкової діяльності;
 • виведення шлаків і токсинів, ліквідація вільних радикалів, прояв властивостей антиоксиданту;
 • підвищення імунітету;
 • відновлення організму після вірусних інфекцій.

Риба не містить вуглеводів, що дозволяє використовувати її в різних дієтах начебто кремлівської. Користь від салаки найбільше проявляється, якщо вживати її в запеченому вигляді. А ось м’ясо гарячого копчення приносить організму шкоди.

Оброблена салака

Максимум вітамінів і мінералів риба зберігає, якщо її готувати на пару або запікати не більше півгодини. Солона і сушена салака містить менше поживних речовин.

Якщо мова заходить про продукт гарячого копчення, можна відразу асоціювати його зі словом «зло». Чому так?

Страва з салаки з овочамився справа полягає в особливостях самої риби і технології приготування. По-перше, салака належить до тонкошкірою представникам водного світу. При обробці виділяються канцерогени, які дуже швидко проникають у м’язову тканину. Високі температури ще більше посилюють процес і сприяють осіданню канцерогенів. Відзначимо, що в товстошкірої рибі холодного копчення практично не міститься онкофакторов.

По-друге, риба гарячого копчення завдає шкоди, оскільки може містити яйця паразитів. Неправильний посол і низькі температури обробки не вбивають всіх гельмінтів. Часте вживання такого продукту призведе до сильного зараження і різних хвороб.

У сучасній промисловості часто використовують «рідкий дим» для додання рибі копченого смаку. Це речовина містить величезну кількість небезпечних речовин хімічного походження, що завдають організму шкоди. Енергетична цінність продукту – 152 ккал.

Протипоказання

Салака дуже часто вживається в солоному вигляді, тому нею краще не зловживати людям з хронічними захворюваннями нирок, гіпертонію і набряком. Риба гарячого копчення протипоказана категоріям населення з серцево-судинними захворюваннями.

Оброблене м’ясо краще вживати вкрай рідко, щоб не підвищувати ризик виникнення злоякісних пухлин.

Салака – смачна і корисна риба, головне правильно її готувати і вживати в помірних кількостях. Тоді вона принесе вам тільки користь.

Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения Chokolate Slim - комплекс для похудения

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *